Sledujte novinky kolem hry na FB — zjistíte tak, kdy budu ve hře noví pokémoni: Pokémon GO CZ

Návod: Pokemon GO — začínáme

Po spuštění hry doporučujeme přihlásit se skrze Google účet, pokud jej nemáte, vytvořte si jej (pokud máte Gmail, máte Google účet).

Zvolíte si přezdívku (později nelze změnit!), vyberte si oblečení, barvu vlasů apod. (také později nelze změnit!) a jde se na věc! Profesor vám dá na výběr ze tří pokémonů: travnatého Bulbasaura, vodního Squirtla nebo ohnivého Charmandera.

TIP: Pokud 4× odmítnete si některého vybrat a odejdete, získáte na výběr i Pikachu!

Pokud se chcete stát členem trenérů v CZ&SK komunitě, tak jděte sem. Budete tak moci komunikovat s ostatními hráči, týmovými kolegy apod.

Pojďme se podívat na samotnou hru

A jak vypadá samotná hra si popíšeme v následujím textu.

Nejprve popis ovládací obrazovky:

7Kompas, klikem jej aktivujete/deaktivujete. Pouze natáčí mapu, nic jiného nedělá 6Gym - Stadion. Zde od 5. levelu obsazujete nepřátelské Gymy a pomáháte budovat Gymy svého týmu 5PokéStopy, pokud jste v jejich blízkosti, rozdávají předměty (pokébally, potiony…) 4Viditelný kruh - kruh, ve kterém se aktivuje možnost zaútočit na Gym, vybrat PokéStop nebo chytit pokémona 3Radar - pokémoni, kteří se nacházejí ve vašem okolí 2Hlavní herní menu - seznam pokemonů, pokédex, předmětů v batohu, nastavení hry + shop 1Druhé herní menu, kde zjistíte kolik máte zkušeností, jaké medajle jste za hru získali a kolik máte Poképeněz + přiřazený tým (od 5. levelu)

Radar - pokémoni v okolí

To hlavní najdete u Radaru, tedy seznam Pokémonů, kteří se nacházejí ve vašem okolí. Zobrazují se tři nejbližší, ten nejbližší je nepochopitelně vpravo.

Když si pokémony v okolí rozkliknete, zobrazí se vás seznam max. 9 pokémonů, kteří jsou v okolí. Když si jednoho z nich vyberete (tím ho začnete sledovat), zobrazuje se vám při chození přímo, jak daleko od vás je.

Důležité je, že vám to neukazuje směr, pouze okruh, v jakém se pokémon nachází. Takže směr se nedozvíte, pouze orientační vzdálenost. Jedna ťapka znamená, že se nachází do 45 metrů od vás. Pokud máte u sledovaného Pokémona tři ťapky, může být vzdálen v okruhu 97 metrů od vás a pokud má ťapky dvě, pak je do 60 metrů od vás.

Pokud nemá pokémon žádnou ťapku, pak je přímo u vás, ve vašem viditelném kruhu. V tom případě si rozklikněte seznam pokemonů, kteří jsou v okolí (radar) a označte ho, že ho chcete sledovat. Pokémon by se měl během krátké chvíle ukázat a vy jej můžete chytit :-). Důležité je, že pokud je pokémon ve vaší těsné blízkosti (bez ťapky), vždy musíte kliknout, že jej chcete sledovat, jinak se vám s největší pravděpodobností vůbec neukáže.

Pokémon se vám může nakonec při pochůzkách ukázat i zcela jiný, než vám ukazuje radar ve vašem okolí, berte to tedy pouze jako jakýsi bonus, není to přesný seznam pokémonů v okolí.

Mapa

Mapu si můžete prstem otáčet (kliknutím a posunem prstem vlevo/vpravo) a přibližovat - běžným "zoom" gestem nebo dvojtým kliknutím, kdy po druhé kliknutí držíte prst na displeji a pohybujete s ním nahoru/dolů.

Hlavní nabídka - možnosti, seznam pokémonů…

Zkušenosti, získávání zkušeností, levely

Vaším úkolem je kromě chytání pokémonů se neustále zlepšovat - získávat zkušenosti, otevírat nové možnosti a postoupit na další levely.

Zkušenosti získáváte za různé věci:

Kolik zkušeností zíkáte za…

Akce Získané zkušenosti
Chycení pokémona 100
“Nice” při chycení 10
“Great” při chycení 50
“Excellent” při chycení 100
Chycení rotačním Pokéballem “CurveBall” 10
Vylíhnutí 2 km vajíčka 200
Vylíhnutí 5 km vajíčka 500
Vylíhnutí 10 km vajíčka 1 000
Vyvinutí pokémona 500
Objevení nového Pokémona 500
Návštěva PokéStopu 50 až 100
Trénování v Gymu dle poražených pokémonů
Bojování v Gymu dle poražených pokémonů

S každým dalším dosaženým levelem hráče dostanete nové předměty. Incense dostanete poprvé na 5. levelu, inkubátor na vajíčka v 6. levelu, Lure Modul po dosažení 8. levelu, Lucky Egg na 9. levelu a od 20. levelu i UltraBally.

Předměty ve hře

Ve hře najdete nebo můžete zakoupit spoustu předmětů.

Buďte ohleduplní

Tak, ovládání hry bychom měli

Tak a nyní můžeme vyrazit chytit si prvního Pokémona!