Sledujte novinky kolem hry na FB — zjistíte tak, kdy budu ve hře noví pokémoni: Pokémon GO CZ

Kde a jak stáhnout hru Pokemon GO

Aktualizace 16. 7. — Pokemon GO je již oficiálně v AppStore a Google Play! Pokud se vám instalace nedaří (není ještě pro všechny), můžete použít návod níže.

Hra je a bude dostupná pouze pro platformy iOS a Android.

Kde stáhnout Pokemon GO

Následující návod platí pouze v případě, že nemáte možnost stáhnout oficiální aplikaci z Google Play či App Store.

Apple — iOS (iPhone, iPad)

Existují dvě cesty (doporučujeme tu druhou, sice je třeba trpělivost než se vše načte, ale nemusíte řešit druhý Apple účet):

  1. Buď se odhlásíte ze svého Apple ID účtu a vytvoříte si nový (s bydlištěm v USA, třeba Coloradu), poté kliknete na stáhnout Pokemon GO skrze iTunes (kde je možnost vybrat "none" při zadávání kreditní karty) a máte hotovo
  2. Nebo v iPhone/iPadu si otevřete odkaz http://ios.hipstore.mobi/app/Pokemon-GO/1000007852, kde klikněte na "Download now" (vyberte tu novější verzi). Pokud se vám stránka zasekne na delší dobu, stránku obnovte a znovu klikněte na "Download". Servery jsou často přetížené, proto je třeba trpělivosti a zkoušet to třeba i 20× :-)

    Pokud se vám objeví chybová hláška, pak je třeba kliknout znovu (i několikrát) na "get Live Session".

Poté, co máte nainstalováno, jděte v iPhone do Nastavení - Obecné - Správa zařízení (úplně dole) - Yestech Technology (klikněte) a dejte Důvěřovat (potvrďte). Hotovo :-)

Pokud máte předchozí verzi 1.0: Aplikace se začne stahovat jako samostatná aplikace, po stažení nahradí sama tu starší, původní.

Android

Zde je postup o poznání jednodušší, stačí kliknout na odkaz a nainstalovat: http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/.

Jedná se o odkaz na novou verzi, vydanou 13. července, která již podporuje procesory Intel, je opravena spousta chyb apod.

V obou případech platí, že je třeba mít zapnuté polohové služby (GPS) a Internet.
Pokud vás telefon nemá Gyroskop, pak jsou funkce hry omezené - rozšířená realita nebude fungovat (nejde doinstalovat, jedná se o elektroniku v mobilním telefonu).
Aplikace, které mají v popisu doplnit Gyroskop do telefonu, mohou obsahovat škodlivé informace, vyhněte se jim.

Chcete si koupit pro plynulou hru Pokemon GO nový telefon? Podívejte se na přehled podporovaných modelů.